Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po utkání s Baníkem se v Olomouci střílelo, policie o tom neví

22. 3. 2008

Po utkání s Baníkem se v Olomouci střílelo, policie o tom neví

Tři výstřely z plynové pistoly vyšly po sobotním utkání olomoucké Sigmy s ostravským Baníkem v parčíku vedle stadiónu. K incidentu došlo asi 20 minut po skončení zápasu, policie jej nezaznamenala. Píše se o něm i na stránkách www.hooligans.cz. Informaci v úterý potvrdil bezpečnostní referent olomouckého klubu Milan Zapletal, který má na starosti pořadatelskou službu.

18. 3. 2008 15:03 OLOMOUC

"Došlo k tomu asi dvacet minut po utkání. Olomoucké fanoušky tam napadla skupina baníkovců, která se odtrhla od toho hlavního proudu, který směřoval na nádraží. Padly tři výstřely. Dva z nich byly varovné, při třetím šel slzný plyn z náboje ven," uvedl Zapletal. Podle něj nikdo nebyl zraněn. "Moji kluci, co je rozháněli, z toho celkem slzeli," dodal.

Mluvčí olomoucké police Jitka Dolejšová uvedla, že policie nemá poznatky o tom, že by se po utkání střílelo. Za pořádek mimo stadión přitom odpovídá policie, která na místě poblíž takzvaného Aso parku v tu chvíli patrně nebyla. Na pacifikaci fanoušků se proto podle Zapletala podílela olomoucká i ostravská pořadatelská služba, která čítala 150 mužů.

Na serveru hooligans někdo z olomouckých fanoušků napsal: "Jeden z našich nesmyslně vytáhl plynovou pistoli a několikrát vystřelil! To, co se stalo, se nemělo nikdy stát a je to neomluvitelný čin jedince. Sigma hooligans tento čin odsuzuje a osoba mezi námi skončila a bude potrestána!" Jeden z aktivních fanoušků Sigmy Richard Bednář řekl, že olomoucký kotel se k události nebude dále vyjadřovat.

Baníkovci po sobě zanechali v Olomouci spoušť. Škody na severní tribuně, kterou měli vyhrazenou, upřesnil v úterý manažer Sigma Martin Rak na 200 000 korun. "To se týká jen reklam, sedaček a ochranné sítě. Ještě nejsou vyčísleny škody kasina, které je v tribuně, po vytopení vodou z toalet," dodal Rak.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ERTE

(ERT, 3. 12. 2008 12:39)

Tomáš Garigue Masaryk
Tomáš Garigue Masaryk,
chodil s náma na Baník.
To si žádný z dnešních prezidentů,
nemůže už dovolit.
To si žádný z dnešních prezidentů,
nemůže už dovolit.

Večeřa nás svolává,
ví to celá Ostrava,
Vstávejte vy staří Baníkovci,
tvrdá vojna nastává.
Vstávejte vy staří Baníkovci,
tvrdá vojna nastává.

Tvrdá vojna nastává,
ví to celá Ostrava,
Zpívá s náma Jarek Nohavica,
na Bazalech sedává.
Zpívá s náma Jarek Nohavica,
na Bazalech sedává.

svsdf

(ruda fcb, 3. 12. 2008 12:37)

BANIK HOOLIGANS JUDE SIGMA OLOMOUC A MORA DO PLINUI S TBO JUDE